Przyjemna uprawa smakowitych owoców

Borówka amerykańska będzie krzakiem owocowym, który nieraz sadzony jest w skwerach. Da się ją kupić na targach, a jej cena będzie duża. Krzaki dobrze siać wiosną albo jesienią. Borówka amerykańska wzrasta do 2 metrów i również będzie niezrażona ma chłody. będzie nieugięta na choroby roślin i również nie potrzebuje aplikowania oprysków. Do uprawy borówki istotne jest ciepłe a także spokojne położenie.

Ziemia musi bez trudności się nagrzewać, a ziemia winna być kwaśna. W wypadku innej ziemi konieczne jest wykopanie rowu o głębokiego na 35 cm. Powinno się napełnić go mieszaniną kwasowego torfu, kory drewien i również piasku. Borówka nawożona jest co jakis czas na wiosnę. Krzak powinno się często nawadniać (ma płytki układ korzeniowy). Borówka amerykańska sadzonki innym sposobem nazywana jest borówką wysoką. istnieje krzewem jagodowym, jaki należy do familii wrzosowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej.

Borówka amerykańska sadzonki

Jej normalne warunki to mokre, umiarkowanie kwaśne ziemie. Przeważnie występuje na obszarze bagien i również jezior. Najogromniejszą uprawę towarową borówki wiodą Stany Zjednoczone. Owocki są analogiczne do borówki czarnej (jagody). Posiadają jednak większą średnicę od 1-3 cm. Skórka ma kolor granatowy i woskowy kożuszek. Owocki posiadają dużo węglowodanów, soli mineralnych, walorów.

Zbawiennie ingerują na cholesterol. Ich wzrost trwa od czasu lipca a także kończy na rozpoczęciu września. Z pojedynczego krzaku po 6-7 latach da się zebrać od 3-6 kg. Borówka jest niestrudzona na choroby i robaki.W sytuacji ukazania się psujów nie jest to dla niej zatrważające.

Borówka amerykańska sadzonki

Naruszone części krzewów dobrze likwidować manualnymi metodami. Sadzonki borowki amerykanskiej zdołają posiadać rozmaite wersje. Istnieją to przykładowo odmiany przedwczesne borówki wysokiej , przeciętne borówki wysokiej, i dodatkowo formy późne borówki wysokiej.

Posted in Bez kategorii.