Najlepsza hodowla kociaków norweskich

Koty norweskie

Powiada się, iż obywatele rozdzielają się na tych, którzy kochają kiciusie a także tych, jacy preferują pieski. Wyhodowano niemało odmian zarówno mruczków a także psów.
Interesującą rasą mruczków będą koty norweskie, będzie to prawdziwa rasa kotów (poniektóre inne odmiany są stwarzane sztucznie przez selekcję miotów), jaka została obłaskawiona. Ich prawidłowa nazwa to koty norweskie leśne.

hodowla kotów norweskich

Są to wielkie mruczki o masywnej strukturze cielska. Sierść jest pośrednia pomiędzy dłuższymi, a krócitkimi kudłami. Interesującą cechą sierści jest to, że mruczki te posiadają 2 rodzaje futra – krótsze włosy tuż przy ciele i długie na wierzchu. Z powodu tego typu pokrywie włosów posiadają nieprzemakalne futro.

Ich wygląd określa się jaśniejszym ubarwieniem wokół szyjki i na zadnich nogach. Mogą posiadać różnorodne kolory futra oraz tęczówek.
Przyciągającą własnością ich postaci są uszy podobne do uszu rysia, przez co kotki wyglądają na dzikie zwierzęta. Z reguły ich waga waha się od pięciu do 9 kg, kocice bywają z reguły bardziej lekkie.

Hodowla kotów norweskich

Bywają to niezwykle zręczne a także wartkie kotki. Będą niezwykle pojętne a także rozumne. Zwykle silnie zżywają się do mieszkania a także pana, a z powodu na fakt, iż są zadomowione do tej pory mają silne popędy łowieckie poprzez co są wybitnymi łowczymi. Lubią głaskanie, jednak z taktem.
Stosowna hodowla kotów norweskich leśnych czy też innych ras jest jedną z najistotniejszych rzeczy w chwili doboru kociaka. Hodowla analogiczna winna być szczególnie przyjacielska, w jakiej istoty nie będą rozpatrywane jako produkt jednakże jako członkowie familii. Kolejną znaczącą sprawą będą rodziciele. Jeżeli zależy nam na odpowiednich rozmiarach i atrybutach kota powinniśmy zwrócić oczy oczywiście na nich a także ich dokonania. Relewantny podobnie będzie natura a także obyczaje zwierzaków.

hodowla kotów norweskich

Dodatkowym aspektem jest schludność i nawyki żywieniowe maleńkich kiciusiów. To od wychowania od najmłodszych lat najczęsciej zależy dalsze obyczaje zwierzaka, Wobec tego do tego stopnia istotna jest nauka schludności od pierwszych chwil życia a także obycie z pozostałymi kotkami a także właścicielami.
Źródło: www.forestgate.pl

Posted in Bez kategorii.