Jakim sposobem prężnie spędzać czas z maluchem?

Kiedy pierwszy raz mamy zostać mamą lub tatą ogarnia nas zakupowa gorączka. Wydaje się, że każda rzecz się przyda, że będzie kluczowe do odpowiedniej pieczy nad dzieckiem. Niesłychanie łatwo wpadamy w pułapki reklamy. Stąd powinno się przemyśleć nasze wymogi, przypuszczalnie nawet tak bazowa rzecz jak wózek nie jest do końca wyraźna.

chusty do noszenia dziecka

Najpierw powinniśmy określić nasz sposób egzystowania – czy więcej czasu z dzieckiem będziemy spędzać w na wsi czy w mieście, czy posiadamy auto i jak pojemny ma ten samochód bagażnik (wózki potrafią być duże nawet po schowaniu) i dodatkowo czy mamy miejsce do przechowywania dziecięcego wózka jak nie jest on w użyciu. Nie ma problemu kiedy mamy kombi i pojemny dom, pozostali przyszli rodzice muszą z kolei przeanalizować inne rozwiązania, które prawdopodobnie okażą się bardziej komfortowe. Coraz to bardziej znane na naszym rynku stają się chusty do noszenia dziecka. To duży fragment materiału, który prawidłowo spięty gwarantuje praktyczne noszenie malca na klatce piersiowej czy też na plecach. Przygotowywane są z rozmaitych surowców – w zależności od wagi dziecka oraz upodobań rodzica: giętkie, bawełniane a nawet bambusowe. Prócz tego pojawiają się w całej palecie deseni i odcieni. Mają istotną przewagę nad wózkiem – córeczka jest non stop niedaleko nas, zajmuje odrobinę miejsca a także nie krępuje nam rąk. Chusty nadają się tym samym nie tylko na przechadzke po lesie, ale również do użytkowania w domu w trakcie powszednich czynności.

nosidełko dla dziecka

Kolejną alternatywą dla gondoli lub spacerówki jest nosidełko dla dziecka. W tym przypadku też możemy przenosić dziecko z przodu czy też na plecach. Znaczące jest żeby dobrać nosidełko do wieku pociechy – innej struktury potrzebuje noszenie niemowlęcia niż większego dziecka. Chodzi tu szczególnie o ułożenie nóżek a także podporę na rzecz główki. Dostosowanie do sylwetki rodzica jest niesłychanie łatwe – trzeba jedynie dociągnąć bądź poluzować paski. Czy zatem taki must have jak wózek jest nam bezsprzecznie niezbędny? Przypuszczalnie bardziej komfortowym sposobem dla nas będzie włożenie dziecka w chustę lub nosidełko i po prostu opuszczenie domu bez szamotania się, składania oraz rozkładania?

Posted in Bez kategorii.